Nemrut - Turu

Değerli misafirlerimiz, 13:00 Adıyaman Üniversitesi Önü - 13:30 VEKA TUR ofis önü kalkış noktamızdan katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından turumuza başlıyoruz. Değerli misafirlerimiz, VEKA TUR lüks minibüslerle Adıyaman - Kahta karayolu ile turumuzun ilk durak yeri olan Karakuş Tepesine doğru yol alıyoruz.

Nemrut Turu 4.5

Açıklama ve Tanıtım

Nemrut Turu Program düzeni Turumuzun ilk durak yeri, adını güneydeki sütun üzerinde duran kartal heykelinden alan Kommagene Kraliyet ailesine ait anıt mezarı olan Karakuş Tümülüsü'dür. Karakuş Tümülüsünde verilen kısa bir mola ile turumuza Cendere Köprüsü ile devam ediyoruz. Cendere köprüsü ; Kahta Çayı'nın en dar kesiminde Roma İmparatoru Septimius Severus tarafından yapılmış olup, günümüzde hala kullanılmakta ; ancak araç trafiğine kapalıdır. Cendere köprüsünde çekmiş olduğumuz harika fotoğrafların ardından şimdiki ismi Yeni Kale olan Eski Kahta Kalesi ve Şeytan Köprüsü'ne doğru yol alıyoruz. Eski Kahta Kalesi'nden sonra Kommagene Uygarlığı'nın yazlık başkenti olan Arsemia Ören Yeri ile turumuza devam ediyoruz. Kahta Çayı'nın kıyısında yer alan kent M.Ö. 3.yüzyılın başlarında Kommagenelilerin atası Arsames tarafından kurulmuştur. Arsemia Ören Yeri gezisinin ardından turumuza , binlerce yıldır zirvede güneşin doğuşunu izleyen ve gün batımına şahit olan azametli heykelleri, metrelerce uzunluktaki kitabeleri ve 2.206 metre yüksekliği ile dünyanın en yüksek " Açık Hava Müzesi " olan Nemrut Dağı Ören Yeri ile devam ediyoruz. Nemrut Dağı Ören Yeri'ne ana kayaya oyularak yapılan taş basamaklar ile önce doğu terasına ulaşıyor ve geziyoruz daha sonra Gün Batımını seyretmek üzere batı terasa doğru geçiyoruz.Gün Batımını seyrettikten sonra Adıyaman'a dönüş yolculuğumuz başlıyor. Değerli misafirlerimiz, hayatınıza mola verip bizlerle bu anları paylaştığınız için teşekkür eder diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere siz sayın misafirlerimizi aldığımız noktaya bırakıyoruz. GEREKENLER * Uygun yürüyüş ayakkabısı ( rahat edebileceğiniz ) * Ani sıcaklık değişimine uyabilecek üstlük (Hırka, yelek, yağmurluk...) Rota : Adıyaman - Karakuş Tepesi ( 45 Km ) Karakuş Tepesi - Cendere Köprüsü ( 20 Km ) Cendere Köprüsü - Arsemia Ören Yeri ( 10 Km ) Arsemia Ören Yeri - Nemrut Dağı Ören Yeri ( 15 Km ) Nemrut Dağı Ören Yeri - Adıyaman ( 90 Km ) Toplam Tur Mesafesi : 180 Km Adıyaman'a Varış Saati : 20:00 .

Photo Gallery

Lokasyonumuz

Tur Hakkında

Kapsanan yerler Kapsama İstisnalar Tarih
Nemrut Turu Accommodation Return Airfare & Taxes Nov 12, 2017
Iguassu Falls 8 Breakfast, 3 Dinners Arrival & Departure transfers Nov 14, 2017
Peru,Lima First-class Travel travel insurance Nov 16, 2017
Cusco & Buenos Aires Free Sightseeing Service tax of 4.50% Nov 18, 2017

Ayrıntılı Günlük Yol Programı

  • Gün : 1 HAREKET

    Değerli misafirlerimiz, 23:00 Adıyaman Merkez Ofis Önü ( VEKA TUR ofis önü ) - 23:15 Ünal Petrol Önü - 23:30 Adıyaman Üniversitesi Önü kalkış noktalarımızdan katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından gece yolculuğumuza başlıyoruz..

Öneri ve Görüşlerinizi Belirtin

Lütfen bizimle ilgili öneri ve görüşlerinizi yazın. Bu size daha iyi hizmet vermemiz için önemlidir. Bizi Tercih Ettiğiniz İçin Teşekür Ederiz..

Special Offer

₺500 ₺800

Rezervasyon Yap

Gezi Bilgileri

  • Lokasyonumuz : Nemrut Turu
  • Arrival Date: Nov 12, 2017
  • Departure Date: Nov 21, 2017
  • Free Sightseeing & Hotel

Bu Paketi Paylaş

Destek & Yardım

Telefon

0545 216 28 01

Diğer Paketlerimiz

Nemrut Gün Doğumu

Arsemia Ören Yeri gezisinin ardından turumuza , binlerce yıldır zirvede güneşin doğuşunu izleyen ve gün batımına şahit olan azametli heykelleri, metrelerce uzunluktaki kitabeleri ve 2.206 metre yüksekliği ile dünyanın en yüksek " Açık Hava Müzesi " olan Nemrut Dağı Ören Yeri ile devam ediyoruz.

Mauritius 4Gün / 3Gece

Many desktop publishing packages and web page editors now use Lorem Ipsum as their default model text

Tur Detayları

Halfeti ŞanlıUrfa

Tarihi su altı camisini ve Tekne turu

Tur Detayları

SEYAHAT ÖNCESİ İPUÇLARI

Kimliğinizle Gelin Seyehate Başlayın
5 dakikada

Kolay ve Hızlı Kayıt

Ödemede Kolaylık

Türk lirası veya Döviz ile ödeme yapabilirsiniz

Veka Turizm

Veka Turizm

Adres Mehmet Akif Mahallesi 281 / b, 02200 Merkez/Adıyaman

Destek&Yardım

Copyrights © 2017 Veka Turizm Tüm Hakları Saklıdır