• vekaturizm@hotmail.com
  • 0545 216 28 01

NEMRUT GÜN BATIMI TURU

NEMRUT GÜN BATIMI TURU 

HER HAFTA CUMARTESİ VE PAZAR

Değerli misafirlerimiz, 13:00 Adıyaman Üniversitesi Önü - 13: 30 VEKA TUR ofis önünden katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından turumuza başlıyoruz.

Değerli misafirlerimiz, VEKA TUR lüks minibüslerle Adıyaman - Kahta karayolu ile turumuzun ilk durak yeri olan Karakuş Tepesi'ne doğru yol alıyoruz.

Turumuzun ilk durak yeri, adını güneydeki sütun üzerinde duran kartal heykelinden alan Kommagene Kraliyet ailesine ait anıt mezarı olan Karakuş Tümülüsü'dür. Karakuş Tümülüsü'nde verilen kısa bir mola ile turumuza Cendere Köprüsü ile devam ediyoruz.

Cendere Köprüsü; Kahta Çayı'nın en dar kesiminde Roma İmparatoru Septimus Severus tarafından yapılmış olup, günümüzde hala kullanılmakta ; ancak araç trafiğine kapalıdır. Cendere Köprüsü'nde çekmiş olduğumuz harika fotoğrafların ardından şimdiki ismi Yeni Kale olan Eski Kahta Kalesi ve Şeytan Köprüsü'ne doğru yol alıyoruz.

Eski Kahta Kalesi'nden sonra Kommagene Uygarlığı'nın yazlık başkenti olan Arsemia Ören Yeri ile turumuza devam ediyoruz. Kahta Çayı'nın kıyısında yer alan kent M.Ö 3. yüzyılın başlarında Kommagenelilerin atası Arsames tarafından kurulmuştur.

Arsemia Ören Yeri gezisinin ardından turumuza, binlerce yıldır zirvede güneşin doğuşunu izleyen ve gün batımına şahit olan azametli heykelleri, metrelerce uzunluktaki kitabeleri ve 2.206 metre yüksekliği ile dünyanın en yüksek "Açık Hava Müzesi" olan Nemrut Dağı Ören Yeri ile devam ediyoruz. 

Nemrut Dağı Ören Yeri'ne ana kayaya oyularak yapılan taş basamaklar ile önce doğu terasına ulaşıyor ve geziyoruz daha sonra batı terasına doğru geçiyoruz. Gün batımını seyrettikten sonra Adıyaman'a dönüş yolculuğumuz başlıyor.

Değerli misafirlerimiz, hayatınıza mola verip bizlerle bu anları paylaştığınız için teşekkür eder diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere siz sayın misafirlerimizi aldığımız noktaya bırakıyoruz.

GEREKENLER

* Uygun yürüyüş ayakkabısı ( rahat edebileceğiniz )

* Ani sıcaklık değişimine uyabilecek üstlük ( Hırka, yelek, yağmurluk vb. )

 

Rota : Adıyaman - Karakuş Tepesi (45 km), Karakuş Tepesi - Cendere Köprüsü (20 km), Cendere Köprüsü - Arsemia Ören Yeri (10 km), Arsemia Ören Yeri - Nemrut Dağı (15 km), Nemrut Dağı Ören Yeri - Adıyaman (90 km)

 

Toplam Tur Mesafesi :180 km

Adıyaman'a Varış Saati : 20:00

 

ÜCRETLER

0-2 Yaş Çocuklar  :  ÜCRETSİZ

03-09 Yaş Çocuklar  :  50,00₺

10 Yaş Üzeri  :  60,00₺

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Veka Tur Güvencesi

* Lüks Minibüsler ile Ulaşım

*  Veka Tur ile Çevre Gezileri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm Özel Harcamalar

* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücreti (Nemrut Dağı Milli Parkı Giriş Ücreti)

 

Günübirlik turlarda tura kayıt yaptıktan sonra;

* Tura çıkış gününden 72 Saat(3 Gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde %100 kesintisiz ücret iadesi olur.

*Tura çıkış gününden 72 Saat(3 Gün) kalasıya rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde %100 ücret kesintisi olup, herhangi bir ücret iadesi yapılmamaktadır. Turun devredilmesi durumunda devir sebebiyle eğer bir ek masraf doğarsa, bu giderin karşılanmasından devralan ile beraber devreden kişi de sorumludur.

DİKKAT : Tur sirküsü yayımlandığı tarihte geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

Turumuz EN AZ 5 KİŞİYE ulaşmadığı takdirde tur iptal edilir.

 

Her türlü görüş ve önerileriniz için +90 545 216 28 01 - +90 507 457 23 91 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

Değerli misafirlerimiz, hayatınıza mola verip bizlerle bu anları paylaştığınız ve VEKA TUR AİLESİ'ini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 


 

 

 

 

 

 

Detaylı bilgi almak ve tura katılmak için alttaki karekodu okutmanız yeterlidir.

KareKod

 

 

                         
                                         

18939 kez okundu
  • NEMRUT GÜN BATIMI TURU

Gezi ve kampanyalarımızdan haberdar olmak için abone olun