• info@vekaturizm.com.tr
  • 0545 216 28 01

KARADENİZ&BATUM TURU

ADIYAMAN ÇIKIŞLI KARADENİZ TUR PROGRAMI

5 GECE 6 GÜN  (3 GECE OTEL KONAKLAMALI )

1.GÜN

SALI : HAREKET

Değerli misafirlerimiz, 23:00 Adıyaman Merkez Ofis Önü ( VEKA TUR ofis önü ) - 23:15 Ünal Petrol Önü - 23:30 Adıyaman Üniversitesi Önü kalkış noktalarımızdan katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN

ÇARŞAMBA : AMASYA - GÖKMEDRESE - AMASYA ARKEOLOJİ MÜZESİ - SULTAN 2.BEYAZID KÜLLİYESİ VE CAMİ - SAMSUN - ATATÜRK HEYKELİ - BANDIRMA VAPURU - ORDU

Değerli misafirlerimiz, VEKA TUR araç içi ikramları eşliğinde Adıyaman - Malatya - Sivas - Tokat üzerinden Şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya'ya doğru yol alıyoruz.

Sabah erken saatlerde yolda alınan serbest kahvaltı sonrası , Şehzadeler Şehri Amasya'ya ulaşıyoruz.Şehrin hemen girişinde Gökmedrese tüm ihtişamıyla bizleri karşılıyor olacak. Burda vereceğimiz kısa bir fotoğraf molasının ardından, gecesi de gündüzü de birbirinden güzel bu şehirde ilk olarak Dünyanın en büyük mumya müzesi olan Amasya Arkeoloji müzesini ziyaret ediyoruz. 

Arkeoloji, etnografya , fosil ve mumyalar bölümünü gezdikten sonra kentin en önemli Osmanlı eserlerinden olan, Amasya da şehzadelik yapmış ve Osmanlıya padişah olmuş Sultanlarımızdan Sultan 2.Beyazıd Külliyesi'ni ve Cami'ni geziyoruz.Külliye içerisinde paratoner olarak kullanılmış çınar ağaçlarını, o dönemde payitaht İstanbul’u merak eden ama gidemeyen Amasyalılar için İstanbul siluetinin çizildiği tarihi şadırvanı, kapı girişlerindeki denge sütünlarını ve camiinin içini gördükten sonra rehberimizin anlatımı ile yeşil ırmak kıyısına iniyoruz.   

Yeşilırmak Sivas’tan doğarak samsunun Çarşamba ilçesinde denize dökülene kadar geçtiği tüm bölgelere hayat verir. Amasya, Yeşil Irmağın iki yakasına yerleşmiş bir şehirdir. Amasya; Osmanlı döneminden kalma 18. ve 19. Yy konaklarının, Yeşilırmak boyunca sıra sıra inci tanesi gibi dizilip yalı olarak adlandırıldığını, İran kökenli Pontus krallarının mezarlarının Harşena dağına oyularak tapınak görüntüsü aldığını, Ferhat ve Şirin efsanesiyle hafızalara neden unutulmaz bir biçimde kazındığını ve Şehzadeler parkındaki Padişah büstleriyle tarihsel bağını koparmadığını göreceğimiz bir görsel şölenle sizleri kendisine hayran bırakacaktır

Yeşil ırmak kıyısından sonra Samsun'a varıyoruz.İlk olarak Samsun Meydanında bulunan ATATÜRK Heykelini görüyoruz. Sonrasında doğu park alanı içinde yer alan ATAMIZI Samsun’a ulaştıran aslına uygun olarak yapılan Bandırma Vapurunu ziyaret ediyoruz.

Samsunda alacağımız yöresel ürünlerden oluşan açık büfe veya set menü öğle yemeğinin ardından turumuzun ilk günü Karadeniz’in yaylalarıyla buluşmak üzere yola çıkıyoruz.

Bizleri Yeşilin en güzel tonlarıyla buluşturan bir görsel ziyafetle Fatsa’ya ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Yol Üstü Mola Tesislerinde Alınacak Olup , Tur Ücretine Dahil değildir.

Öğle Yemeği : Set Menü veya Açık büfe Olarak Alınacaktır , Tur Ücretine Dahil Değildir.

Akşam Yemeği : Otelde Alınacak Olup , Tur Ücretine Dahildir.

Konaklama : Seçilen Otelde Konaklama Gerçekleştirilecektir.

Rota : Adıyaman - Amasya ( 590 Km ) Amasya - Samsun (130 Km) Samsun - Ordu ( 160 Km ) - Bölge İçi Geziler ( 100 Km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 980 Km 

Otele Giriş Saati : 18.00 

3.GÜN

PERŞEMBE : ORDU - BOZTEPE - KEŞAP - ESPİYE - TİREBOLU - GÖRELE - VAKFIKEBİR - TRABZON - AYASOFYA KİLİSESİ VE CAMİ - TELKARİ ATÖLYESİ VE MAĞAZASI - ATATÜRK KÖŞKÜ - UZUNGÖL - AYDER YAYLASI

Değerli misafirlerimiz, otelde alacağımız açık büfe veya set menü sabah kahvaltısı sonrasında rehberimizden aldığımız bilgiler eşliğinde Ordu kentinin sembolü ve Boztepe’ye Çıkmalı Şu Orduya Bakmalı sözünün mekânı olan , Ordu’yu ve Karadeniz’i ayaklarımızın altında hissedeceğimiz Boztepe’ye çıkıyoruz.

Deniz seviyesinden 530 mt yükseklikteki Boztepe’nin büyüleyici manzarası eşiğinde fotoğraf çekebilmek için vereceğimiz serbet zamanın ardından fındık alışverişi yapabileceğimiz ve üst kalite fındık alabileceğimiz bir kısa mola sonrasında Keşap, Espiye,  Tirebolu, Görele, Vakfıkebir, Akçaabat üzerinden Trabzon’a varıyoruz.

Trabzonda alacağımız açık büfe veya set menü öğle yemeğinin ardından, 13.yy da I. Manuel Komnenos zamanında yapılmış, 1572 yılında camiye çevrilmiş, 1964 tarihinde müzeye çevrilmiş Pontus Devletinin önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Kilisesi ve Camiisini geziyoruz.

Trabzon merkezde küçük bir gezinti yapıyoruz bu gezintide Trabzon’a has olan Telkari Sanatının örneklerini görebileceğimiz ve satın alabileceğimiz Telkari Atölyesi ve Mağazası gezintisinin ardından Soğuksu Mevkiine doğru yola çıkıyoruz, burada bizi bir 20.yy şaheseri olan Atatürk Köşkü karşılıyor. Ulu Önder bu köşkü 1924 ve 1930 yıllarında iki kez ziyaret etmiş, 1937 yılında burada kalarak vasiyetinin bir kısmını da bu köşkte yazmıştır. Köşk’ün mimarisi ve bahçesi sizleri büyüleyecek cinsten.

Atatürk Köşkü ziyareti ardından Of üzerinden Solaklı Çayı boyunca devam edip Çaykara'ya geliyor ve buradan Uzungöl’e çıkıyoruz. Deniz seviyesinden 1090 m yükseklikte bulunan Uzungöl, dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini geride bırakmaktadır. Özellikle yakınındaki “Şerah” köyünün yöreye uygun tarzda yapılmış eski ahşap evler, doğanın güzelliğini tamamlar özelliktedir.  Karadeniz’in en meşhur gölü olan Uzungöl çevresinde yapacağımız gezimiz sonrasında balı, oksijeni ve kaplıcasıyla ünlü olan Ayder Yaylası’na çıkıyor ve otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacak Olup  Tur Ücretine Dahildir.

Öğle Yemeği : Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır , Tur Ücretine Dahil Değildir.

Akşam Yemeği : Otelde Alınacak Olup , Tur Ücretine Dahildir.

Konaklama : Seçilen Otelde Konaklama Gerçekleştirilecektir.

Rota : Ordu - Trabzon ( 195 Km ) Trabzon - Ayder Yaylası (170 Km) - Bölge İçi Geziler ( 100 Km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 465 Km 

Otele Giriş Saati : 19.30 

4.GÜN

CUMA : AYDER YAYLASI - FIRTINA VADİSİ - ÇAMLIHEMŞİN - ZİLKALE - PALOVİT ŞELALESİ - HOPA

Değerli misafirlerimiz, otelde alacağımız açık büfe veya set menü sabah kahvaltısı sonrasında, Kaçkar Dağları’nın en güzel noktasından birisi olan Ayder Yaylası’nda keyifli bir yürüyüş yapmak üzere otelden ayrılıyoruz.

Turumuza ülkemizin en çok yağış alan ve dizilere de konu olan Fırtına Vadisi’ne doğru hareket ediyoruz.Çay bahçeleriyle kaplı vadide ilerlerken panoramik fotoğraflama ile Çamlıhemşin'e varıyoruz.

Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüslerimizle SEVDALUK dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şenyuva  Köyü'nü (ÇİNÇİVA) Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Çinçiva köyünün harika manzarasında fotoğrraflarımızı çekerken rehberimiz Karadeniz Dağ mimarisi ile ilgili bilgileriyle yaşam şartlarını daha iyi hissedebilmenizi sağlayacaktır.

Fotoğraf molamızın ardından Fırtına Vadisi'nin vahşi doğasında yükselen Zilkale'ye ulaşıyoruz. Ticaret güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan deniz seviyesinden 750 , çat deresinden ise 100 mt yukarıya kurulmuş bu Kartal Yuvası’nı andıran kaleyi gezerken kaçkarların eşssiz güzelliği ve bol oksijen içerisinde büyülü bir dünyayı yaşamış olacaksınız.Zilkale gezisini yaptıktan sonra , bölgenin eşsiz manzaralarından birisi olan Palovit şelalesine ulaşıyoruz , Bu unutulmaz anların ardından programımızı tamamlayarak otobüslerimize geri dönüyoruz.

Arzu eden konuklarımız için farklı tur alternatiflerimizi değerlendiriyoruz. 

Ekstra Geziler :

RAFTİNG : Fırtına Deresinde yaklaşık 1,5 saat süren hafif bir parkurda RAFTİNG

Rafting aktivitemiz öncelikle Rafting eğitmenleri tarafından verilen Kürek tutuşu-Komut bilgileri ve güvenlik konusundaki eğitimle başlar. 4 - 7km’lik (Suyun durumuna göre) parkurumuz boyunca Fırtına Deresinin coşkun dalgalarında benzersiz Rafting heyecanını yaşayacaksınız. Parkurumuz Fırtına Deresinde yüzme molaları ve kürek oyunları ile dolu dolu geçecek ve unutamayacağınız bir etkinlik olarak hafızalarınızdaki yerini alacaktır.

Unutulmaz anların yaşandığı programımızı tamamlayarak Artvin Hopa'daki otelimize doğru hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacak Olup  Tur Ücretine Dahildir.

Öğle Yemeği : Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır , Tur Ücretine Dahil Değildir.

Akşam Yemeği : Otelde Alınacak Olup , Tur Ücretine Dahildir.

Konaklama : Seçilen Otelde Konaklama Gerçekleştirilecektir.

Rota : Ayder Yaylası - Fırtına Vadisi ( 40 Km ) Fırtına Vadisi - Hopa ( 85 Km ) - Bölge İçi Geziler ( 100 Km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 225 Km 

Otele Giriş Saati : 19.00 

5.GÜN

CUMARTESİ : HOPA - BATUM - ÇORUH NEHRİ - GONİO APSAROS KALESİ - GONİO KÖPRÜSÜ - TARİHİ ORTA CAMİ - TİYATRO BİNASI - MEDEA HEYKELİ - BATUM LİMANI - AVRUPA MEYDANI - HOPA - GÜMÜŞHANE

Değerli misafirlerimiz, otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında , Gürcistan'ın özerk cumhuriyeti Acara'nın başkenti olan Batum'a doğru yol alıyoruz.

Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt’tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. 

Batum turumuza, Tarihi Orta Cami, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı’nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanı ile devam ediyoruz. 

Batum gezimize öğle yemeği ile devam ediyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saat ve noktada buluşmak üzere Batum Bulvarı'nda gezinti yaparak alışveriş için serbest zaman vereceğiz. 

Sınır kapısındaki işlemlerimizi tamamladıktan sonra  Karadeniz’i Doğu Anadolu’ya bağlayan Zigana Tüneli’nden geçerek dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. 

Batum'a geçmek istemeyen misafirlerimiz Hopa'da rehberimizin belirleyeceği saat ve noktada buluşmak üzere serbest zaman alıyorlar.

Sabah Kahvaltısı : Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacak Olup  Tur Ücretine Dahildir.

Öğle Yemeği : Set Menü Olarak Alınacaktır , Tur Ücretine Dahil Değildir.

Akşam Yemeği : Yol Üstü Mola Tesisinde Alınacak Olup , Tur Ücretine Dahil Değildir.

Konaklama : DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR

Rota : Hopa - Batum (105 Km ) Batum - Gümüşhane ( 325 Km ) -  Bölge İçi Geziler ( 100 Km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 530 Km 

NOT:Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum' a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’A geçişleri için NOTER den onaylı MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir.

DİKKAT: TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ. ÇIKIŞ ÜCRETİ MİSAFİR TARAFINDAN ÖDENİR.

6.GÜN

PAZAR : ADIYAMAN'A DOĞRU HAREKET

Değerli misafirlerimiz, hayatınıza mola verip bizlerle bu anları paylaştığınız için teşekkür eder  diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere siz sayın misafirlerimizi aldığımız noktaya bırakıyoruz. 

Rota :  Gümüşhane - Sivas (320 Km) Sivas - Malatya ( 260 Km )  Malatya - Adıyaman ( 190 Km ) 

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 815 Km 

Toplam Tur Mesafesi : 2995 Km 

Adıyaman'a Varış Saati : 11.00 

Değerli misafirlerimiz, hayatınıza mola verip bizlerle bu anları paylaştığınız ve VEKA TUR AİLESİ'ni tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 * Otellerde 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

 * Veka Tur Güvencesi

 * Veka Tur Otobüs İçi İkramları

 * Lüks Otobüs ve Minibüsler ile Ulaşım

 * Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri

 * Açık Büfe 3 Sabah Kahvaltısı

 * Açık Büfe veya Set Menü 3 Akşam Yemeği

 * 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 * Veka Tur ile Batum Turu 

 * Veka Tur ile Zilkale ve Palovit Şelalesi Turu

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 * Tüm Öğlen Yemekleri

 * Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

 * Tüm Özel Harcamalar

 * Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

 * Müze ve Ören Yeri Giriş Ücreti

 * Batum Çıkış Ücreti 

ÜCRETLER

0-2 Yaş Çocuklar     : 280 ₺

03-10 Yaş Çocuklar : 780 ₺

10 Yaş Üzeri             : 1300 ₺

GEREKENLER

 * Uygun yürüyüş ayakkabısı ( rahat edebileceğiniz ) 

 * Ani sıcaklık değişimine uyabilecek üstlük(Hırka, yelek, yağmurluk...)

Program zamanlamasında hava, yol v.b.gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

ÖNEMLİ: 

Turumuz 5 gece 6 gün olup, otel konaklaması 3 gecedir. 

Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. 

Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. 

03-10 Yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 

En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.

Her türlü görüş ve önerileriniz için 0507 457 23 91 - 0545 216 28 01 Numaralı telefonları arayabilirsiniz. 

OTOBÜSLER

MERCEDES TRAVEGO & TOURISMO: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.
             MAN FORTUNA: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.
             NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.
             TEMSA SAFIR / MARATON: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

MİDİBÜSLER

   ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
             NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
            TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

MİNİBÜSLER

 MERCEDES SPRİNTER: 14+1 veya 19 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar  Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
            WOLKSWAGEN CRAFTER: 14+1 veya 19 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar  Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

KARADENİZ TUR TARİHLERİ :   

* 04-05-06-07-08-09 HAZİRAN

* 18-19-20-21-22-23 HAZİRAN

* 02-03-04-05-06-07 TEMMUZ

* 30-31-01-02-03-04 TEMMUZ-AĞUSTOS

* 13-14-15-16-17-18 AĞUSTOS

* 27-28-29-30-31-01 AĞUSTOS-EYLÜL

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı  08.03.2019 tarihinde geçerlidir.  Aynı tura ait,  daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. 

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR

 

 

 

 

 

 

 

7554 kez okundu
  • KARADENİZ&BATUM TURU

Gezi ve kampanyalarımızdan haberdar olmak için abone olun