• info@vekaturizm.com.tr
  • 0545 216 28 01

KAPADOKYA TURU

ADIYAMAN ÇIKIŞLI KAPADOKYA TUR PROGRAMI 2 GECE 3 GÜN (1 GECE OTEL) KONAKLAMALI

1.GÜN

CUMA : HAREKET

Değerli misafirlerimiz, 23:00 Adıyaman Merkez Ofis Önü ( VEKA TUR ofis önü ) - 23:15 Ünal Petrol Önü - 23:30 Adıyaman Üniversitesi Önü kalkış noktalarımızdan katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN

CUMARTESİ : DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ - GÜVERCİNLİK VADİSİ - UÇHİSAR- ÇANAK - ÇÖMLEK ATÖLYESİ - PAŞABAĞLARI - DEVELİ VADİ

    Değerli misafirlerimiz, VEKA TUR araç içi ikramları eşliğinde Adıyaman - Kahramanmaraş - Kayseri üzerinden Nevşehir - Niğde - Kayseri üçgeninde bulunan, doğal güzelliklerini 3917 m. Yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. Yüksekliğindeki Hasan Dağı'na borçlu olan, Perslerin " Güzel Atlar Diyarı " diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz.

    Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası , Kapadokya'da ilk durağımız Melendiz ırmağının oluşturduğu, içerisinde güvercinlikler ve kaya kiliselerinin de bulunduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi olacak. Ihlara Vadisi içinde yapacağımız yürüyüş esnasında Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi de görüyoruz. İkinci durağımız, düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri ( Kaymaklı Yeraltı Şehri veya Özkonak Yeraltı Şehri ) 'ni geziyoruz. İnsanların yerin altında yaptıkları bu ilginç şehri gezerken hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz.

    Yeraltı kentinin hemen ardından Uçhisar istikametine doğru yol alıyoruz. Güvercinlik Vadisini ve bölgenin en yüksek noktası konumunda bulunan Uçhisar Kalesi'nin ( Panoramik ) seyretme ve fotoğraflama ile devam ediyoruz. Gezimize öğle yemeğimiz için kaya oyma bir mekana doğru geçiyoruz. Burada Kapadokya'nın meşhur pastırmalı kuru fasülyesini ve testi kebabını tatma imkanı buluyoruz.

    Otantik mekanda alacağımız yemeğin ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanos'a gidiyoruz. Avanos'ta Kızılırmak'ı görüp, Kızılırmak'ın çamurundan yapılan çanak-çömleklere dair bilgi alıyoruz. Sonrasında çokbaşlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ'da ( Keşişler Vadisi ) fotoğraf molası veriyoruz. Paşabağ'da peribacaları arasında dolaşıp fotoğraflar çektikten sonra ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi ( Dervent Vadisi ) gezisini yapıyoruz.

    Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası otelimize yerleşiyoruz. Zaman kısıtlılığı ve programdaki yoğunluk nedeniyle otele akşam 17:30 civarı girilecektir. Bu nedenle kıymetli konuklarımızın bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacaktır. Dileyenler ile yemek sonrası bu turun olmazsa olmazlarından, yöreye özgü Türk Gecesi'ne ( Kuzu Gecesi ) gidiyoruz. ( Ekstra )

 Sabah Kahvaltısı : Yol Üstü Mola Tesislerinde Set Menü Alınacak Olup , Tur Ücretine Dahildir.

 Öğle Yemeği :  Açık Büfe veya Set Menü, Tur Ücretine Dahil Değildir.

 Akşam Yemeği : Açık Büfe veya Set Menü , Tur Ücretine Dahildir.

 Konaklama : Seçilen Otelde Konaklama Gerçekleştirilecektir.

 Rota : Adıyaman - Nevşehir ( 500 Km ) - Bölge İçi Geziler ( 70 Km )

 Toplam Kat Edilecek Mesafe : 570 Km

 Otele Giriş Saati : 18.00

 3.GÜN

 PAZAR : ONYX TAŞ ATÖLYESİ - GÖREME VADİSİ - GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ - KAYA KİLİSELERİ - TOKALI KİLİSESİ - ASMALI KONAK - ÜÇ GÜZELLER PERİ BACALARI - ŞAPKALI PERİBACALARI

    Değerli misafirlerimiz, otelde alacağımız ( Kahvaltı öncesi BALON TURU 250 TL veya ATV TURU 100 TL Ekstra) açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında valizlerimizle birlikte otelden ayrılıyoruz.

    İlk olarak Onyx Taş Atölyesine gidip taşların özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler alacağız. Onyx Taş Atölyesinden sonra eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesini geziyoruz. Kaya kiliseleri ( Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri ), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil'in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilisesi müze de göreceğimiz yerler arasında olacak.

    Gezimize Asmalı Konak dizisinin de çekildiği, Rum taş işçiliğinin en iyi örneklerini görebileceğiniz Mustafa Paşa'ya gidiyoruz. Asmalı Konak'tan Şarap Mahzenlerini görmeye geçiyoruz. Kapadokya'nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını ve Şapkalı Peribacaları 'nı gezip dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Akşam saatlerinde diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere siz sayın misafirlerimizi aldığımız noktaya bırakıyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Açık Büfe veya Set Menü Otelde  Alınacak Olup  Tur Ücretine Dahildir.

Öğle Yemeği : Açık Büfe veya Set Menü , Tur Ücretine Dahil Değildir.

Akşam Yemeği : Yol Üstü Mola Tesisinde Alınacak Olup , Tur Ücretine Dahil Değildir.

Konaklama : DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR

Rota : Bölge İçi Geziler ( 100 Km ) - Nevşehir - Adıyaman ( 500 Km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 600 Km

Toplam Tur Mesafesi : 1170 Km

Adıyaman'a Varış Saati : 23.00

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 * Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

 * Veka Tur Güvencesi

 * Veka Tur Otobüs İçi İkramları

 * Lüks Otobüs ve Minibüsler ile Ulaşım

 * Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri

 * Açık Büfe veya Set Menü 1 Sabah Kahvaltısı

 * Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği

 * 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

 * Tüm Öğlen Yemekleri

 * Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

 * Tüm Özel Harcamalar

 * Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

 * Müze ve Ören Yeri Giriş Ücreti

 

ÜCRETLER

 

0-2 Yaş Çocuklar : Ücretsiz

03-10 Yaş Çocuklar : 240.00 ₺ 

10 Yaş Üzeri : 400.00 ₺ 

 

GEREKENLER

 * Uygun yürüyüş ayakkabısı ( rahat edebileceğiniz )

 * Ani sıcaklık değişimine uyabilecek üstlük(Hırka, yelek, yağmurluk...)

Program zamanlamasında hava, yol v.b.gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

ÖNEMLİ:

Turumuz 2 gece 3 gün olup, otel konaklaması 1 gece 2 gündür.

Rezervasyon esnasında  Koltuk Numarası verilir.

Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

 Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır, ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda VEKA TUR misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Turlarımıza en az 10 kişilik katılım olması lazım.

 03-10 Yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.

 En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.

Her türlü görüş ve önerileriniz için 0507 457 23 91 - 0545 216 28 01 Numaralı telefonları arayabilirsiniz.

OTOBÜSLER

"MERCEDES TRAVEGO & TOURISMO: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15"" LCD monitör.

 MAN FORTUNA: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15"" LCD monitör.

NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15"" LCD monitör.

TEMSA SAFIR / MARATON: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15"" LCD monitör."

 

MİDİBÜSLER

" ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı."

 

MİNİBÜSLER

" MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı."

 

KAPADOKYA TUR TARİHLERİ

 

29-30-31 MART

26-27-28 NİSAN

24-25-26 MAYIS

28-29-30 HAZİRAN

26-27-28 TEMMUZ

23-24-25 AĞUSTOS

27-28-29 EYLÜL

25-26-27 EKİM

22-23-24 KASIM

30-31 ARALIK-01 OCAK

 

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 17.02.2019 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

 

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR

5198 kez okundu
  • KAPADOKYA TURU

Gezi ve kampanyalarımızdan haberdar olmak için abone olun