• vekaturizm@hotmail.com
  • 0545 216 28 01

KAPADOKYA TURU

KAPADOKYA TURU

2 GÜN ( 1 GECE ) 

 

1. GÜN

CUMA : HAREKET

Değerli misafirlerimiz, 23:00 Adıyaman Merkez Ofis Önü ( VEKA TUR ofis önü ) - 23:15 Ünal Petrol Önü - 23:30 Adıyaman Üniversitesi Önü kalkış noktalarımızdan katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından gece yolculuğumuza başlıyoruz.

 

2. GÜN

CUMARTESİ : KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ - UÇHİSAR - AVANOS

Değerli misafirlerimiz, VEKA TUR araç içi ikramları eşliğinde Adıyaman - Kahramanmaraş - Kayseri üzerinden Nevşehir - Niğde - Kayseri üçgeninde bulunan, doğal güzelliklerini 3917 m yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m yüksekliğindeki Hasan Dağı'na borçlu olan, Perslerin " Güzel Atlar Diyarı " diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz.

Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası, Kapadokya'da ilk durağımız düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş bir mühendislik harikası olan Kyamkalı Yeraltı Şehri ( Kaymaklı Yeraltı Şehri veya Özkonak Yeraltı Şehri'ni ) geziyoruz. İnsanların yerin altında yaptıkları bu ilginç şehri gezerken hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz.

Yeraltı kentinin hemen ardından Uçhisar istikametine doğru yol alıyoruz. Bölgenin en yüksek noktası konumunda bulunan Uçhisar Kalesi'nin ( Panoramik ) seyretme ve fotoğraflama ile devam ediyoruz. Gezimize öğle yemeğimiz için kaya oyma bir mekana doğru geçiyoruz. Burada Kapadokya'nın meşhur pastırmalı kuru fasülyesini ve testi kebabını tatma imkanı bulacaksınız.

Otantik mekanda alacağımız yemeğin ardından çanak - çömleği ile meşhur Avanos'a gidiyoruz. Avanos'ta Kızılırmak'ı görüp, Kızılırmak'ın çamurundan yapılan çanak - çömleklere dair bilgi alıyoruz. Sonrasında çokbaşlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ'da ( Keşişler Vadisi ) fotoğraf molası veriyoruz. Paşabağ'da peribacaları arasında dolaşıp fotoğraflar çektikten sonra ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi ( Dervent Vadisi ) gezisini yapıyoruz.

Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası otelimize yerleşiyoruz. Zaman kısıtlılığı ve yoğunluluk nedeniyle otele akşam 17:30 civarı girilecektir. Bu nedenle kıymetli konuklarımızın bu duruma hazırlıklı olmasında fayda vardır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacaktır. Dileyenler ile yemek sonrası bu turun olmazsa olmazlarından, yöreye özgü Türk Gecesi'ne ( Kuzu Gecesi ) gidiyoruz. ( EKSTRA ) 

Sabah Kahvaltısı : Açık Büfe veya Set Menü, Tur Ücretine Dahil Değildir.

Öğle Yemeği : Açık Büfe veya Set Menü, Tur Ücretine Dahil Değildir.

Akşam Yemeği : Açık Büfe veya Set Menü, Tur Ücretine Dahildir.

 

Konaklama : Göreme - Avanos - Uçhisar Otellerinde Konaklama Gerçekleştirilecektir.

Rota : Adıyaman - Nevşehir ( 500 km ), Bölge İçi Geziler ( 70 km)

Otele Giriş Saati : 18:00

 

3. GÜN 

PAZAR : ÜRGÜP - GÖREME - PERİ BACALARI 

Değerli misafirlerimiz, otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında valizlerimizle beraber otelden ayrılıyoruz.

İlk olarak Onyx Taş Atolyesi'ne girip taşların özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler alacağız. Onyx Taş Atolyesi'nden sonra eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi'ni geziyoruz. Kaya Kiliseleri ( Elmalı, Yılanlı, Çarklı Kiliseleri ), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil'in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilisesi müzede göreceğimiz yerler arasında olacak.

Gezimize Asmalı Konak dizisininde çekildiği, Rum Taş işçiliğinin en iyi örneklerini görebileceğiniz Mustafa Paşa'ya gidiyoruz. Asmalı Konak'tan, Şarap Mahzenleri'ni görmeye geçiyoruz. Kapadokya'nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacaları'nı ve Şapkalı Peribacaları'nı gezip dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Akşam saatlerinde diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere siz sayın misafirlerimizi aldığımız noktaya bırakıyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Açık Büfe veya Set Menü, Tur Ücretine Dahildir.

Öğle Yemeği : Açık Büfe veya Set Menü, Tur Ücretine Dahil Değildir.

Akşam Yemeği : Açık Büfe veya Set Menü, Tur Ücretine Dahil Değildir.

 

Konaklama : DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR

Rota : Bölge İçi Geziler ( 100 km ), Nevşehir - Adıyaman ( 500 km ) 

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 600 km

Toplam Tur Mesafesi : 1170 km 

Adıyaman'a Varış Saati : 23:40 

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Veka Tur Güvencesi

* Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

* Lüks Minibüsler ile Ulaşım

*  Veka Tur ile Çevre Geziler

* Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri 

* Açık Büfe veya Set Menü 1 Sabah Kahvaltısı

* Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği

* 1618 Nolu Turizm Kanuna Göre Zorunlu Seyehat Sigortası

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER 

* İlk Gün Sabah Kahvaltısı

* Tüm Öğlen Yemekleri

* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

* Tüm Özel Harcamalar

* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücreti

 

ÜCRETLER

0-2 Yaş Çocuklar : ÜCRETSİZ

03-09 Yaş Çocuklar : 390,00₺

10 Yaş Üzeri : 550,00₺

 

GEREKENLER

* Uygun yürüyüş ayakkabısı ( Rahat edebileceğiniz )

* Ani sıcaklık değişimine karşı üstlük ( Hırka, yelek, yağmurluk vb. )

ÖNEMLİ :

*Turumuz 1 gece 2 gün olup, otel konaklaması 1 gecedir.

*Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programları gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahipti.

*Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

*03-09 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.

*Turlarımızda kullanılan araç tipleri, kişi sayılarına göre araç tayin edilmektedir.

*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilmez.

*Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.

*Turumuz EN AZ 6 KİŞİYE ulaşmadığı takdirde tur iptal edilir.

 

Konaklamalı turlarda tura kayıt yapıldıktan sonra;

* Tura çıkış gününden 14 Gün öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde %100 kesintisiz ücret iadesi olur.

* Tura çıkış gününden, 14 Gün kalasıya rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde %20 ücret kesintisi yapılmaktadır. Turun devredilmesi durumunda devir sebebiyle eğer bir ek masraf doğarsa, bu giderin karşılanmasından devralan ile beraber devreden kişide ortak sorumludur.

DİKKAT : Tur sirküsü yayımlandığı tarihte geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

Yukarıda yazılan tur programı VEKA TOURS tarafından özgün olarak yazılıp, hazırlanmıştır. Herhangi bir şekilde programın kopyalanması, yayınlanması yasaktır. Tüm hakları VEKA TOURS'a aittir. Programın turizm sektöründe oluşturulan kopyalarından VEKA TOURS sorumlu tutulmaz. Tur programımız  6502 No'lu tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır. 

 

KAPADOKYA TUR TARİHLERİ

*25-26 TEMMUZ

*29-30 AĞUSTOS

*19-20 EYLÜL

*17-18 EKİM

*21-22 KASIM

 

 

Her türlü görüş ve önerileriniz için +90 545 216 28 01 - +90 507 457 23 91 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

Değerli misafirlerimiz, hayatınıza mola verip bizlerle bu anları paylaştığınız ve VEKA TUR AİLESİ'ini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 


 

Detaylı bilgi almak ve tura katılmak için alttaki karekodu okutmanız yeterlidir.

KareKod

7134 kez okundu
  • KAPADOKYA TURU

Gezi ve kampanyalarımızdan haberdar olmak için abone olun